O mnie - ''OBRAZY LUCYNY'' Lucyna Ruszkiewicz Poznań
205
page-template-default,page,page-id-205,bridge-core-2.5.7,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-11.1.1500555998,qode-theme-ver-24.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

O mnie

Rozpędzam się na mojej artystycznej huśtawce. Bawię się malowaniem. To
jedna z rzeczy, która przychodzi mi z lekkością, radością i obfitością.
Moja prawda to portret kobiety, jej emocje, ciało, gest. To relacje
między ludźmi, sytuacje bliskie intymne, napięcie i światło, które je
potęguje. Energia życia.
Na obrazach bezmiar ukochanego morza. Nostalgia koloru, równowaga,
oddech i krzyk mew. Tęsknota. Uczucie nieograniczonego istnienia.
Gdy zobaczę inspirującą fotografię, poruszy mnie w niej postać lub temat
interpretuje to doznanie na płótnie.

Witajcie w moim świecie. Co tu się jeszcze może zdarzyć?

Jestem absolwentką Poznańskiego Liceum Plastycznego, kierunek Formy Użytkowe. Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu ukończyłam w 1998 roku dyplomem z malarstwa w pracowni Andrzeja Leśnika. Arteterapeutą po Podyplomowych Studiach z Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym. Terapeutą w nurcie gestalt. Prowadzę Pracownię Rozwojową dla kobiet, terapię indywidualną i jestem doradcą wizerunku. Praktykuję procesy energetyczne access bars.

Maluję farbami akrylowymi na profesjonalnych podobraziach. Wypracowałam własną technikę: łączę delikatny rysunek pędzlem z mocną energiczną plamą barwną. Lekkie i prawie przejrzyste przestrzenie płótna z ekspresyjnym kolorem często nakładanym impastami. Tematem są prawie zawsze kobiece emocje i ukochane morze. Obrazy Lucyny były wystawiane i brały udział w wielu wydarzeniach artystycznych. Często też wspieram swoją twórczością aukcje charytatywne. Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą: Niemczech, Austrii, Danii i Holandii. Wszystkie obrazy są sygnowane marką Obrazy Lucyny, podpisem, tytułem i datą na odwrocie płótna.